ارتفاع مناسب میز، برای بهترین کارایی

 

درست نشستن در هنگام کار مهم است، به خصوص هنگامی که تمام روز پشت میز نشسته باشید. همه ما این موقعیت را تجربه کردیم. بنابراین وقت آن رسیده است که شرایط را بهتر کنیم و فشار بر روی پشت خودمان را کاهش دهیم. مطمئن شوید که ارتفاع میز مناسب است و صندلی به خوبی تنظیم شده باشد. پس اجازه دهید از ابتدا شروع کنیم و چند نکته را یادآور شویم:ابتدا باید تصمیم بگیرید چه نوع میزی میخواهید. در حالت ایده آل باید میزی انتخاب کنید که قابل تنظیم باشد تا در زمان کار آزادی عمل داشته باشید.

طراحی میز اداری

از میزی مناسب نوع کارتان استفاده کنید. برای مثال، اگر کار شما با دست است، بهتر است از میز تحریر استفاده کنید. طرح های شیک زیادی وجود دارد. به عنوان مثال، میزهای Marc berthier، Mateodesk یا Desk PieroPautin.میزهای تحریر کمی بلندتر از میزهای رایانه هستند، بنابراین مطمئن شوید که ارتفاع صندلی شما مناسب باشد.

طراحی میز اداری

یکی دیگر از نمونه های زیبا، میز Yves است که میز تحریر شیکی است که با چرم مینا کاری شده پوشانده شده است و دارای کشو برای نگهداری همه وسایل و لوازم است. این میز، ترکیب متنوعی از چوب گردوی سیاه برای پایه ها، سطح لاکی الکل زده شده برای کشو ها و چرم با رنگ بنفش تیره برای روی میزاست. شما می توانید از این میز با انواع صندلی ها استفاده کنید.

طراحی میز اداری

مدل Tom نیز یک میز تحریر است که توسط U.Asnago طراحی شده و از خاکستر چوب وفلز برش کاری شده تهیه شده است. میز، طراحی ساده ای دارد و محفظه های زیادی دارد. سطح فوقانی میز وسیع است و کلاسیک و ظریف به نظر می آید.میزهای دیواری فشرده شبیه این میز دوست داشتنی که Gaston نامیده می شوند، بسیار جادار هستند. این میزها فضایی بر روی زمین اشغال نمی کنند و هنگامی که نیازی به آن ها نیست می توانند بسته شوند و حتی فضای بیشتری برای اتاق ایجاد می کنند. علاوه بر این ها ، ویژگی مهمی که این میزها دارند، این است که آن ها را می توانید در هر ارتفاعی که بخواهید نصب کنید. در نتیجه شما می توانید موقعیت نشستن و ارتفاع خود را تنظیم کنید و از آن به عنوان یک میز معمولی یا ایستاده استفاده کنید.

 

میز Palette که توسط جیم هایون طراحی شده است، واقعا طرح جالبی دارد. سادگی آن الهام بخش است و اشکال صاف و ظریف دوست داشتنی ای دارد. میز طرحی منحنی شکل در سمت راست خود دارد که از آن می توانید برای قرار دادن گلدان یا اجسام تزئینی استفاده کنید.

مدل میز اداری

 

میز اداری مخصوص منشی، معمولا طراحی ساده و ظریفی دارند. یک نوع از این میزهاVictor نام دارد که نمونه ی خوبی از این سبک است. این میز توسط پیر فرانسوا دوبوآ طراحی شده است که واقعا شیک و بی نظیر به نظر می رسد. میز به طور هوشمندانه ای دو کشو در زیر میز و خروجی کابل برای استفاده از لپ تاپ یا رایانه دارد.

مدل میز اداری

هر میزی به نوعی محفظه دارد. این یکی دو قسمت جانبی دارد که قالب سطح میز را تشکیل می دهد. اکنون زمان آن رسیده است که میز و صندلی ای که دارید را سفارشی کنید. اولین کاری که باید انجام دهید این است که صندلی را با میزتان تنظیم کنید. پاهایتان باید به صورت تخت روی زمین قرار بگیرد و زانوها باید کمی پاین تر از باشن باشد. برای این که در بهترین موقعیت ممکن قرار بگیرید شاید لازم باشد که از پایه استفاده کنید. همچنین هنگام تنظیم صندلی خود ، ارتفاع کفشتان را نیز در نظر بگیرید، مخصوصا اگر از کفش پاشنه بلند استفاده می کنید. شما همچنین صندلی را باید طوری تنظیم کنید که تکیه گاه پشت شما نیز باشد. به این ترتیب شما از فشار برروی کمرتان کم میکنید و راحت تر خواهید بود.

مدل میز اداری

میزهای ایستاده برای فعالیت هایی که به حرکت زیادی نیاز دارند یا زمان کمی می برند ، مناسب هستند.

مدل میز اداری

اگر شما قصد ساخت یک میز سفارشی را دارید، آن را در ارتفاع مناسب قرار دهید. پس از تنظیم صندلی، وقت آن است که میز را تنظیم کنید. میانگین ارتفاع میزها بین 28 تا 30 است. با این حال، این عدد به ندرت مطلوب کاربران است بنابراین شما باید میز را با بدن خودتان تنظیم کنید. هنگامی که پشت میز نشسته اید، مچ دست و ساعد باید مماس بر سطح میز باشد. آرنج باید در کنار بدن شما قرار گیرد و بازوی شما باید شکلی مانند L در مفصل آرنج درست کند. اگر میخواهید چیزی بنویسید، میز را کمی بالاتر ببرید و اگر از صفحه کلید استفاده میکنید، میز را کمی پایین تر بیاورید.

مدل میز اداری

قبل از تهیه میز نسبت های بدنتان را در نظر بگیرید. بعضی میزها ممکن است برای شما خیلی کوچک یا خیلی بزرگ باشند.

طراحی میز اداری

اگر شما مدت زیادی از میز استفاده می کنید، بهتر است از صندلی راحتی یا صندلی چرخدار استفاده کنید.

از طرف دیگر ، اگر شما گهگاهی از میز استفاده می کنید، می توانید از سایر صندلی ها استفاده کنید. هنگام تنظیم لوازم بر روی میز، دقت داشته باشید که مانیتور رایانه یا لپ تاپ به طور مستقیم در مقابل شما باشد.شما برای بالا بردن صفحه نمایش از پایه یا چند کتاب کمک بگیرید تا در زیر آن قرار دهید. اگر شما از عینک استفاده میکنید، دقت داشته باشید که بدون این که سر خود را بالا یا پایین ببرید، به راحتی به صفحه نمایش نگاه کنید.

وسایلی که اغلب از آن ها استفاده می کنید را در دسترس قرار دهید تا دائما نیاز به تغییر موقعیت خود نداشته باشید.

به تعداد دفعات مشخص بنشینید و یادتان باشد که برای سلامت خود کمی استراحت کنید.

میزهای قابل تنظیم، ایده آل هستند و انعطاف پذیری زیادی را برای فضای کاری ارائه می دهند.

طراحی میز اداری

درمیزهای رایانه، باید به جزئیات زیادی توجه کرد. مانیتور، صفحه کلید و ماوس باید در جای درستی قرار بگیرند.

هنگام استفاده از صفحه کلید، آن را طوری قرار دهید تا مچ دست شما در موقعیت مناسبی قرار بگیرد.

ممکن است لازم باشد لوازمی مانند پایه مانیتور، موس پد ، مجهز به استراحت گاه مچ تهیه کنید. شما باید سعی کنید موقعیت خود را در طول روزتغیر دهید و به طور منظم استراحت دهید. با توجه به فعالیت هایتان ممکن است بخواهید بنشینید، خم شوید و یا بایسید. ارتفاع استاندارد میز در هنگام ایستاده، 44 است. با اینحال یک راه آسان برای فهمیدن ارتفاع مناسب شما وجود دارد. فقط بایستید و فاصله بین کف وپایین آرنج خود را اندازه بگیرید. این فاصله ای است که میز باید در آن ارتفاع باشد. اگر شما ایستاده از میز استفاده می کنید احتمالا به یک تشک نیاز خواهید داشت.


→ مطلب قبلی

ارسال نظر