بررسی طراحی خلاق یک فضای اداری

بررسی طراحی خلاق یک فضای اداری

این طراحی منحصربفرد از ارتباط تنگاتنگ میان نیاز مشتریان و پرسنل یک محیط کاری 24 ساعته و الهام طراحان دکوراسیون فضای داخلی در برآورده کردن تمامی نیازهای مشتریان و پرسنل بوجود آمده است. طراحی این دفتر کاری در استدیو Little Red Ant در راستای تامین محیط کاری‌ای که به ان بتوان گفت «خانه‌ی دوم»، آغاز شد. از آنجایی که این دفتر 7 روز هفته و 24 ساعت در روز در حال فعالیت بوده میبایستی فضاییمانند خانه دوم را در خود جای می‌داد. جایی که برای کارمندان فضایی جهت انجام کار، استراحت، غدا خوردن و بازی کردن در اوقات فراغت آنها باشد.

خانه دوم در فضای اداری

فضای باز اداری این دفتر شامل یک سازه پیوسته چوبی می‌باشد که هشت میز در بخش‌هایی مختلف  با وظایف کاری متفاوت را به هم مرتبط می‌سازد. مرز بین فضای کاری پرسنل و مراجعین توسط سازه‌ای منحصر بفرد بگونه ‌ای تعیین شده است که وظیفه هر کس در سازمان را به خوبی نمایش می‌دهد.

سازه اداری پیوسته چند منظوره بررسی طراحی خلاق یک فضای اداری

 

 

همچنین تجمیع میزها با این سازه پیوسته، نظمی سازمانی به فضای اداری داده است؛ بگونه‌ای که تمامی کاربردهای مورد نیاز در فضای اداری را در خود جای داده است. اتاق طراحی، فضای مورد نیاز برای سرور ها، میز پرسنل اداری و فنی همگی در این سازه سینوسی به خوبی تعبیه شده است.

تجمیع میز ها در سازه

تعبیه اتاق طراحی در سازه اداری

همچنین در این سازه با طراحی شیاری با ظرافت و زیبا، کابل‌های مربوط به تجهیزات الکترونیکی به طرز جذابی از روی میز خارج شده و به سمت پریز‌های برق در بیرون از میز هدایت می‌شوند. کاربرد دیگری که در قرارگیری شیار مذکور روی میز در نظر گرفته شده نیز محل مناسب قرارگیری تبلت بوده تا ویراستاران و نویسندگان به راحتی بتوانند محتوای دیجیتال موجود در آن را مطالعه کنند.

شیار کابل جمع کن در میز پرسنل

 

محل قرارگیری تبلت در شیار تعبیه شده رو میز پرسنل

اتاق نشیمن هم در این دفتر کاری مجهز به یک قفسه مخفی جمع شو  بوده که می‌تواند به عنوان دکوری یا جایگاه ذخیره مدارک از آن استفاده شود.

اتاق نشیمن

قفسه جمع شو در اتاق نشیمن

 

 


→ مطلب قبلی مطلب بعدی ←

ارسال نظر