دفتر کار با اتاق های استراحت و سالن بازی کارمندان

دفترکاری با اتاق های استراحت/زمین بازی بزرگسالان

 تمام روز کار کردن نداشتن هیچ گونه تفریح هیچ کس ر راضی و خشنود نمی کند.ما نیاز به برقراری تعادل میان فعالیت و داشتن احساس شادی داریم که در حال حاضر بسیاری از شرکت ها و کمپانی ها در دکوراسیون اداری مدرن بر روی ایجاد چنین شرایطی تمرکزکرده اند.هر دفتر کاری نیازمند محلی است که کارمندان در آن به استراحت بپردازند:محیطی دلباز و شاد.این زمین های بازی بزرگسالان دقیقا همان محل هایی هستند که کمپانی ها برای موفقیت حقیقتا به آن ها نیاز دارند.بهترین ایده ها را از بهترین ها بیاموزید اما هرگز خلاق بودن و بهره بردن از ایده های ذهنتان را فراموش نکنید.

شرکت گوگل در بوستون ماساچوست (Boston,Massachusettes)
در دفتر خود این سالن فراخ و دوست داشتنی را قرار داده است که کارمندان شرکت در آن به بازی وتعامل و ارتباط با یکدیگردر زمان استراحت می پردازند.میز اداری مبلمان اداری و صندلی های راحت و شیکی در جای جای آن به چشم میخورد و البته زمین بازی گلف کوچک و زیبایی در اثنای آن قرار گرفته است.مکانیست شبیه پذیرایی منزل شما با این تفاوت که در محیط کار شماست.توسط نلسون (Nelson)طراحی شده است.

در واقع هر دفتر و دفتر مرکزی که گوگل دارد به طرزی مشابه طراحی شده است.طرح ها و دکور هایی که همگی به کارمندان یادآوری میکند که شاد بودن آنان مهم است و موجب اشتیاق هر روزه ی آنها برای برخاستن از خواب و کار کردن میشود.برای مثال دفتر کار آنها در کوالالامپور مالزی(Kwala Lampur,Malaysia)دارای اتاق بازی با دیوارهای رنگی درخشان صفحه و مهره های شطرنج روی سقف ودستگاه بازی است.این فضا به دست (M.Moser Associates)طراحی گشته است.

دفتر کار دیگر گوگل در آمستردام (Amsterdam)را دی .داک (D/Dock)طراحی کرده است.این اتاق استراحت شامل عناصر صنعتی و مدرن است و وسایل و تور ها و قطعات جالبی در آن دیده میشود.برخل بخش های این محیط به غایت جالب و فانتزی هستند.برای مثال مانند همین اتاق بازی که برای شارژ و سرحال کردن یک فرد و الهام کردن ایده های تازه به اوبه قدر کافی سرگرم کننده و دنج است.

البته که لازم نیست یک دفتر کار برای داشتن سالن استراحت مجزا خیلی بزرگ و وسیع باشد.
برای نمونه دفتر Presslabsدرتیمیسوارا رومانی( Timisoara,Romania)فعالیت کاری را با تفریح به شکل کم نظیر و جذابی ادغام کرده است.
اتاق زیر شیروانی همان استراحتگاه دنجی است که کفپوش های نرم بالشی و میز فوتسال و چراغ های بزرگ و دکور چوبی چشم نواز از امکانات خوب آن به شمار می آیند که موجب ایجاد فضایی گرم و صمیمی شده است.

امروزه دلباز بودن معیار مهمی در طراحی داخلی اداری برای دفاتر کاری بزرگ محسوب میشود.و در طراحی اس اس دی جی (SSDG)برای یک کارخانه مصداق بارز این امر است.این دفتر در ونکوور بریتانیا کلمبیا ( Vancouver, British Columbia)واقع است که تمام سطوح سفید آن درخشندگی خارق العاده ای را در فض می پراکند.اجزایی به رنگ سبز و کف پوش های چوبی زیبایی این فضا را تکمیل کرده اند.میز بیلیارد سفید رنگ با حاشیه ی خاکستری احساس سادگی و پاکی را القا میکند.

داشتن طراحی داخلی سر گرم کننده و شادی بخش لازم و مهیج است اما بعضی کمپانی ها محلی را برای نشستن و نوشیدن ترجیح میدهند.دفتر ورلد استورز ( Worldstores)در لندن که کار طراحی آن بر عهده ثرد وی اینتریرز (ThirdWay Interiors)بوده است دارای میز نوشیدنی و مبل های چرم راحت به رنگ قهوه ای زیباست که با دیوار های آبی پشت سرش هماهنگی دل نشینی دارد.هم چنین میز بیلیلرد و دیوار های پر از تابلو های دیدنی این فضا را به نطه ی دنج و راحت دفتر تبدیل میکند.

از نام پر آوازه ای با دنیایی از بازی های هیجان انگیز آنلاین انتظاری جز داشتن دفتری رنگارنگ و نشاط آور نمی رود.دفتر  Miniclipدر لندن محلی پر نشاط و راحت است که میز بیلیاردی در مرکز آن قرار گرفته است.ترکیب ویژه و فوق العاده ای از فضای کاری حرفه ای و آسایش و شادی بخشی بر فضا حکم فرماست.

دفترهای ورینت(Verint) نمونه از طراحی های معماران ستر(Setter Architects) در کشور اسراییل است.مساحت آن 20000 متر مربع است که به نحوی کارامد به 6 فضای مجزا برای کار و استراحت تقسیم شده است.این فضا ها درخشان و دلباز هستند و با مبل های راحت رنگی و لامپ های سقفی و چند بازی دستی و دیوار نوشته هایی انگیزشی تکمیل و تزیین شده اند.

آیا هرگز تمایل داشته اید که با مهره های شطرنج غول آسا بازی کنید؟چنین ایده ای بر گرفته از فیلم ها و داستان هاست که ما آن را به شکل حقیقی در دفترهای محدودی اجرا کرده ایم.دابلیو تی ال دیزاین (WTL Design)دفتری را برای جی دی.کام  (JD.com) طراحی کرده است که یک نمونه از این شطرنج های بزرگ را دارد.این دفتر در بیجینگ چین ( Beijing, China)قرار دارد که بدون شک گذران وقت استراحت میان مهره های درشت پیکر شطرنج و بازی با آنها فرح بخش و هیجان انگیز است.

یک زمین بازی واقع در یک کمپانی و یک اتاق استراحت احتیاجی ندارند که برای خوشحال کردن کارمندان بسیار وسیع باشند و از وسایل جالب و متنوع پر شده باشند.ما این نکته را ازتجارت پویا ;شرکتی که این دفتر مشهور و پردرامد را در آلمان دارد آموخته ایم.در مجموع این دفاتر اتاق های کار به اندازه یک اتاق استراحت دل نشین آرام و دنج هستند.

هر زمان که حجم زیاد وظایف بر دوش شما سنگینی کرد و احساس کردید برای تمدد اعصاب و تجدید قوا به استراحت و تفریح نیاز دارید با همکار خود به بازی پینگ پونگ مشغول شوید.این همان کاریست که اعضای تیم کارمند در کمپانی نانوبیت  (Nanobit)انجام میدهند.
این اتاق پینگ پونگ با دیوار طراحی شده متناسب با فضا توسط بیگادا (Bigada)طراحی شده است.

کارمندان کاردیلیتس ( Cardlytics )در آتلانتا گرجستان (Atlanta, Georgia )تفریح و شادی را واقعا جدی میگیرند.دفتر آنها را اسمیث دالیا (Smith Dalia Architects)طراحی کرده است و با مبل هایی راحتی ساده و صندلی های متنوع به آنجا راحتی و زیبایی را توام تزریق کرده است و نیز با طراحی سالنی کوچک محیط مناسبی را برای بازی و س گرمی کارمندفراهم کرده است.

طراحی دکوراسیون اداری

چه خوب میشد اگر می توانستیم در دفتری کار کنیم که زمین بازی مخصوص بزرگسالان و سالن فوتبال و دیگر ورزش ها را به همراه صندلی ها و نیمکت های جالب دارا باشد.این ها همه توصیفی از دفتری در فلوریدا (Florida)برای والی فورج فابریک ( Valley Forge Fabric)در پروژه ای به نام استانتک(Stantec) است.

طراحی دکوراسیون اداری

شاید شما در مورد شرکت بلا بلا کار (BlaBla Car)شنیده و یا حتی از خدمات آن استفاده کرده باشید اما اما هرگز طراحی دکوراسیون اداری آن را ندیده باشید.تتریس (Tetris)طراحی فضای داخلی این کمپانی را در فرانسه تقبل کرده است.فضایی به راحتی منزل شخصی شما با رنگ ها و مبل ها و وسایل بازی دارد و رنگ سبزی که به فراوانی در فضای آن به کار رفته است و قابلیت این را دارد که همه ی کارمندان را راضی و پویا حفظ کند.

دکوراسیون اداری

دیواری بزرگ با گچ هایی مهیا برای کشیدن روی آن!تفریح خوبی برای کودکان است و البته که بزرگسالان نیز از چنین تفریحی لذت میبرند و چه بسا فضای راحتی را برای کارمندان ایجاد کند!نمونه ای از این تخته ها توسط برگمن اسوشیت (Burgmann Associate)در راچستر نیو یورک ( Rochester, New York)طراحی و تعبیه شده است.این تخته تنها نمونه ای از تفریحات مرسوم این دفتر برای حفظ ارتباط خوب و صمیمی میان کارمندان و بالا بردن احساس رضایت و خشنودی آنهاست.

دکوراسیون اداری

نقل مکان از انبار به دفتر تغییر بزرگیست که هر طراح و معمار داخلی به گونه ای متفاوت با آن بر خورد میکند.
گروه معماران (Graham Baba )دفتر جدیدی را در ساتل واشنگتون ( Seattle, Washington)طراحی کرده است.آنان در تلاش برای ایجاد پیوند میان کار و تفریح در آن واحد هستند.

دکوراسیون اداری

برای اتسی (Etsy)رنگ و طرح بسیار حایز اهمیت است.این را حتی با نگاهی کلی به فضای کار و تفریح آنها میتوان به سادگی در یافت.این مکان که توسط گنسلر (Gensler)طراحی گشته است امواجی از شادابی و تازگی را به اطراف می پراکند.در این اتاق استراحت میتوان پینگ پونگ بازی کرد و پیانو نواخت و یا فقط نشست و دمی را به آرامش گذراند.

دکوراسیون داخلی اداری

این دفتر کار جدید دراگنو پلی (Dragno play)بازی های علمی دررمت گان ( Ramat Gan, Israel)اسراییل است.شکل ظاهری آن شبیه نسل قبلی دفاتر کاری نیست.یک مز بیلیارد دارد و در کنار آن سالنی دنج با مبل هایی راحت وجود دارد که شاید مانند دفتر ها و شر کت های دیگر متراژبالایی نداشته باشد اما هر آنچه که یک کارمند می خواهد را دارد.

دکوراسیون داخلی اداری

ما جدا از این فضایپذیرایی و استراحت پرنور ودرخشان با مبل ها و صندلی های متعدد و متنوع لذت میبریم.طراحی دکور دیوار ها و وجود درختچه هایی در فضای داخلی و منظره سرسبز و دلباز که مدیون پنجره هایی سر تا سری و طویل است و قرار گرفتن این فضا در مجاورت تراس زیبا همگی برای هر چه بهتر کردن این فضا دست به دست هم داده اند.این دفتر به دست طراحان سی پی جی (CPG)طراحی شده است.

دکوراسیون داخلی اداری

گلف ورزش بسیار آرامش بخشی است و VRTIŠKA • ŽÁK روشی را برای ادغام این آرامش با فضای کار یافته است.دفتر کار جدید آنها در prague
در جمهوری Czechبرای کمپانی نرم افزار Avestطراحی شده است.
که شبیه سازی زمین بازی گلف است.اتاق گلف جدایی که زمین گلف مصنوعی در میان آن قرار گرفته است و دور تا دور آن با نواری سیاه رنگ پوشانده شده است.پنجره های بزرگی که تا سقف ارتفاع دارند و منظره زیبا ی اطراف به هرچه طبیعی تر و آرامش بخش بودن اتاق کمک شایانی کرده است.

دکوراسیون اداری+عکس

وقتی که آنان (CCW)دفاتر Currency Cloud را طراحی و دیزاین کردند
توجه بسیاری به فضای کافی برای استراحت کارمندان کرد.
آنها اتاق کنفرانس را با تخته سیاهی بزرگ ساختند و در فضایی
دیگر مبل راحتی و محلی برای بازی های ویدیویی ایجاد کردند.

دکوراسیون اداری+عکس

بسیاری از شرکت های بزرگ دنیا در دفتر های خود رنگ های فراوانی را تزریق کرده اند و وسایل مختلفی که در آن گذاشته اند حس بودن در یک فضای غیر اداری را تداعی میکند.
Body shop office که توسط Marris interior طراحی و دیزاین شده استدفتر کار متفاوتی در انگلستان است و البته که کمپانی خاص اتاق استراحت خاصی دارد.

دکوراسیون اداری+عکس

ایده متفاوت و جالب دیگری که همه ی کمپانی ها می توانند از آن استفاده کنند کاری است که دفتر  PrestaShopدر پاریس انجام داده است .یعنی به کارمندان خود اجازه داده که مهارت ها و توانایی های خود را برای رنگ کردن و زیبا سازی فضای استراحت به کار بگیرند.

دکوراسیون اداری+عکس

قرار نیست همه ی اتاق های استراحت همیشه رنگ های شاد و براق داشته باشند.
Massive design  ازرنگ های کروماتیک و آرام در فضا به خوبی استفاده کرده است بدون این که از جذابیت اتاق استراحت کم شده باشد.

دکوراسیون اداری مدرن

در پایان یک روز کاری، آنچه که واقعا اهمیت دارد لذت بردن کارکنان از محیط کار خود است چراکه جو محل کار تاثیر زیادی بر کارکنان دارد. البته دکوراسیون و دیزاین محیط نیز به همان اندازه حائز اهمیت است. تمرکز گروه معماری و طراحی TPG  بیشتر روی استفاده از مصالح مناسب برای طراحی دکوراسیونی زیبا برای دفتر های Conde Nast Entertainment در شهر نیویورک بود. طراحی اتاق استراحت بسیار ساده و شیک است و  در آن از چوب استفاده شده.  لوازم این اتاق در عین سادگی، جلوه ی ویژه ای به فضا بخشیده اند.

دکوراسیون اداری مدرن

به نظرتان مکان تصویر زیر بسیار شیک و زیبا نیست؟! این محل، اتاق استراحت دفتر کار گروه BNG  در شهر نیویورک است که طراحی آن بر عهده ی گروه معماری و طراحی  TPG بود. لامپ های کلاه مانند آویخته از سقف در کنار دیوارهای فیروزه ای رنگ که در کنتراست با ستون های قهوه ای و فرش های منقش هستند، جلوه ای بسیار زیبا و دوست داشتنی به این فضا می دهد.

دکوراسیون اداری مدرن

دفتر کار گروه مشارکتی  The Wave محیطیست که در آن افراد تازه کار و متخصصان میتوانند همزمان زیر یک سقف کار کنند. اتاق استراحت این دفتر شامل مجموعه ای از چیزهای خوب و سرگرم کننده ملنند انواع قاب ها و بازی هاست و طراحی این محیط بر اساس ایجاد حس راحتی و صمیمیت در افراد بوده است. در این محیط برای انجام هر چیزی راه های متنوعی وجود دارد که باعث جذب افراد میشود. طراحی داخلی این شرکت بر عهده ی تیم  Spatial Concept  بوده است.

طراحی داخلی اداری

شرکت نرم افزاری  Atlussian  دفتر کار جدیدی در شهر اوستین تگزاس دایر کرده است. طراحی آن بر عهده ی تیم Lauch Group گذاشته شده و آنها در این طراحی از تلفیق  سبک مدرن و سنتی استفاده کرده اند. در رنگ این محیط از ترکیب و همراهی مجموعه ای از رنگ های روشن و تیره استفاده شده که باعث القای حس پویایی در محیط می شود. در اتاق استراحت پنجره های بزرگی با نمایی زیبا از شهر وجود دارد و در کل باعث احساس لذت و راحتی میشود.

طراحی داخلی اداری

از قرار معلوم استفاده از میزهای بیلیارد در ادارات بسیار متداول است.در شرکت Lithum  در لندن نیز مانند اکثر ادارات یکی از این میزها وجود دارد! طراحی این دفتر کار بر عهده ی تیم  Thirdway Interiorبود که در طراحی آن از آجر هایی با یک پوشش سفید رنگ و ستون هایی چوبی و آهنی استفاده شده است.در اتاق طراحی و برنامه ریزی و همینطور اتاق استراحت بیشتر از رنگ های  خنکی مانند سبز و آبی استفاده شده است.

طراحی داخلی اداری

شرکت نرم افزاری AVG(The Tel Aaviv)  معماری بسیار جالبی داذرد.اتاق طراحی بازی در واقع اصلا یک اتاق نیست بلکه یک ورودی دایره مانند است که از آن به این منظور استفاده شده. استفاده از صندلی اداری های کیسه ای بر راحتی اتاق بازی های ویدئویی می لافزاید. در الین شرکت یک اتاق ساخت موسیقی بسیار خوب و کاربردی هم طراحی شده است. طراحی این شرکت بر عهده ی تیم معماران Auerbach Halevy  بوده است.

ارسال نظر