شرکت یک راز کوچک در شهر سنگاپور

شرکت «یک راز کوچک» در شهر سنگاپور

جان لیم، طراحی خلاقانه ی شرکت جدید کمپانی یک راز کوچک-  The Secret Little Agency- در سنگاپور را به عهده گرفته است.این شرکت از موفق ترین شرکت ها در زمینه ی کاری خود، با ده سال سابقه ی کاری درخشان است.

 

محوطه ی مورد نظر برای این شرکت  واقع در جاده ی  havelock زمینی ست که در گذشته، در دهه ی 70 میلادی یک مرکز خرید و در دهه ی 90 یک سالن نه چندان معروف نوعی آواز ژاپنی - کارائوکه- بوده است.زمین اصلی بنای ساختمان دایره شکل است.

 

 

همانند اغلب شرکت هایی که محوطه ای مدور دارند، مرکز این ساختمان در اولین طبقه مختص به بخش خدمات است.در طبقهای دیگر با مساحت 10000 فوت، این محوطه ی مرکزی با شرایطی خاص و استثنایی خالی باقی مانده و به مکانی مناسب برایبرگزاری گردهم آیی ها تبدیل شده است.

 

 

در این ساختمان گروه های فراوانی شامل کپی رایترها، طراحان هنری، طراحان محیط زیست، نمونه های اولیه ی کار، متخصصانUX ، پخش کنندگان کار هاو... همه در یک محیط گردهم آمده اند.همچنین نوع چینش صندلی اداری بالا به گونه ای خلق یک محیط اداری مناسب را به چشم آورده

 

 

برای ایجاد محیطی مناسب برای این مجموعه ها، گروه طراحی و دکوراسیون TSIA ایده ی ایجاد یک شبکه ی شعاعی با مرکزیبرای استقرار آژمایشگاه های فنی، ادارات خصوصی و مکانهایی برای برگزاری ملاقات های شرکت را پیشنهاد داده است.همینطور وجود انحنا و در بنای این ساختمان، باعث القای حس راحتی و صمیمیت میشود.

 

در طراحی داخلی اداری این پروژه از بتن، تخته ی سه لا و فولاد گالوانیزه به علت کارآیی و کیفیت مناسب استفاده شده است.همینطور به علت استقرار این ساختمان در محیط جغرافیایی گرمسیری، توجه ویژه ای به کاشت گیاهان جهت ایجاد منظره ایسبز و پر از حس طراوت شده است که این ایده نیز با استقبال فراوانی مواجه شده است.


→ مطلب قبلی مطلب بعدی ←

ارسال نظر