دفتر جدید نرم افزار Opera الهام گرفته از تاریخ و معماری

دفتر جدید نرم افزار Opera الهام گرفته از تاریخ و معماری

برای معماران در  Modelina  هر پروژه با یک مرحله تحقیق شروع می شود. در طول این مرحله، آن ها بر مشتری و تمام نیازها و ایده های آن ها تمرکز می کند. هدف آن ها همیشه ایجاد فضایی است که ماندگار باشد و مشتریان آن را برای سال های آینده دوست بدارند.

 

برای معماران در  Modelina  هر پروژه با یک مرحله تحقیق شروع می شود. در طول این مرحله، آن ها بر مشتری و تمام نیازها و ایده های آن ها تمرکز می کند. هدف آن ها همیشه ایجاد فضایی است که ماندگار باشد و مشتریان آن را برای سال های آینده دوست بدارند.

شرکت معماری Modelina در سال 2009 تاسیس شده است که با هر پروژه بیشتر و بیشتر محبوب شده و در حال حاضر حدود 100 نشریه در سراسر جهان دارد. یکی از پروژه های اخیرش، طراحی دفتر نرم افزار Opera در لهستان است.

 

در سال 2016، طراحی داخلی این دفتر به عنوان یک ترکیب منحصر به فرد از تاریخ و هندسه اعلام شده است. موقعیت این دفتر درست در کنار خانه اپرا در شهر Worclaw قرار دارد. این دفتر 400 مترمربع فضا را اشغال کرده است که به بخش های کاربردی مختلف تقسیم شده است.

 

 

مشتریان می خواستند دفتر را از فضای کار معمولی شرکت جدا کنند و به این ترتیب برخوردی دوستانه تر داشته باشند. معماران از محیط الهام گرفته اند و معماری شهر را زیبا تعریف می کنند.

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی

تصور ناشی از تصاویر Worclaw به عنوان شهر"صدپل"به موضوع اصلی طراحی داخلی تبدیل شده است. این تصاویر در کنار عناصری که از آن ها الهام گرفته شده است، نمایش داده می شود بنابراین مرجع کاملا واضح است و مقایسه به راحتی می تواند انجام شود. به این ترتیب طراحان روش مناسبی برای طراحی دیوار های دفتر پیدا کردند.

 

دکوراسیون داخلی

اگرچه طراحی داخلی اداری اغلب انتزاعی است، اما به طور واضح به نمونه های معماری موجود درشهر اشاره دارد. بعضی از این موارد عبارتند از: بازار، ایستگاه مرکزی راه آهن و پارک szczytnicki شرکت مشتری نروژی خواستار این دفتر با طراحی محلی شد. بنابراین هرکسی می تواند در آن احساس راحتی کند.

داستان این پروژه با یک ایمیل از طرف شرکت مشتری شروع شد و بیان داشت که می خواهند "بهترین دفتر در جهان" باشند. این امر، کار آسانی نبود اما معماران آماده شدند تا این اتفاق را رقم بزنند.بنابراین اجازه بدهید تا استراتژی طراحی را برای هر نوع فضا ببینیم.

مناطق عمومی روشن و بزرگ و بدون مبلمان هستند چون آنها باعث می شوند که فضا به هم ریخته به نظر برسد. صندلی اداری های راحتی و میزهای شیک در سراسر دفتر به صورت پراکنده قرار داده شده اند.

جزئیات زیبا فضاهای مختلف را به هم پیوند می دهند و طراحی کف ترکیبی از کاشی های هندسی، چوب ودیگر مواد است و آن جا که به مبلمان می رسد، ترکیبی از مدرنیته و صنعتی است که دکور را تعریف می کند.

فضاهایی مانند آشپزخانه و یا سالن ناهارخوری برای احساس کردن خوشحالی و راحتی است اما با ظرافت رسمی نیز زیبا است. رنگ اصلی معمولا رنگی خنثی بر اساس سایه هایی از رنگ خاکی، چوب طبیعی و سنگ است.

 

دکوراسیون اداری+عکس دکوراسیون اداری

 

هرفضایی دارای مجموعه ای از رنگ های روشن و شاد است. طیف این رنگ ها از قرمز به سمت سبز و زرد می رود و از آن ها در بسیاری از اشکال مثل رنگ دیوارها، صندلی ها و یا دکوراسیون استفاده شده است.

دکوراسیون اداری دکوراسیون اداری

 

فضای کاری ساده و حرفه ای است اما از جذابیت خالی نیست. میزها به طور سفارشی طراحی شده اند تا کاربر پسند و هماهنگ با دکور باشند. هر کارمند می تواند حس شخصی اش را با چیز های کوچکی مثل گیاهان گلدانی یا قاب های عکس به فضای کار اضافه کند.

دکوراسیون اداری

پنجره های طاقدار و سقف بلند ساختمان کمی فضا را پیچیده میکنند که در مقایسه با طراحی داخلی از لحاظ سبک و ایجاد ارتباط منحصر به فرد است.

اتاق های جلسات فضاهایی هستند که طراحان در طراحی آنها خلاق تر بوده اند. این فضا ها با استفاده از نمادهای فناوری اطلاعات و کامپیوتر طراحی شده اند.به عنوان مثال، یک اتاق با ردیف های 0 و 1 همراه با میز سفارشی که همان طرح 0و 1 بر روی آن درج شده است، تزئین شده اند.

در اتاق جلسه ی دیگری طراحان از بیش 1000 فلاپی دیسک قدیمی برای پوشش دیوار و میز استفاده کردند. نتیجه این شد که این طراحی نمایش دهنده شخصیت و هویت شرکت است اطراف میز از صندلی کنفرانسی استفاده شده که همرنگ دیوار ها می باشد.

دکوراسیون اداری مدرن دکوراسیون اداری مدرن دکوراسیون اداری مدرن

یکی از این فضاها با استفاده از بیش از 200 صفحه کلید قدیمی طراحی شده بود. یک روش جالب برای استفاده دوباره از لوازم قدیمی دفتر وایجاد چیزی منحصر به فرد است که هر کس می تواند از آن الهام بگیرد.

دکوراسیون اداری مدرن طراحی داخلی اداری طراحی داخلی اداری طراحی داخلی اداری

همچنین یک اتاق واقعا جالب وجود دارد که دیوارها را به رنگ سبز در آورده اند و با سیستم های نورپردازی سفارشی تزئین شده است. این یک دستگاه جالب به منظور تشویق ایده های جدید و الهام بخشیدن به آن است.

 

طراحی داخلی اداری طراحی داخلی اداری

 


→ مطلب قبلی مطلب بعدی ←

ارسال نظر